kapidag.com

Yukarıyapıcı

Hakkında Kısaca

Sayfamıza hoş geldiniz, bugün günlerden 17 Ekim 2021, Pazar ve hava Çok Bulutlu sıcaklık ise tahmini olarak 17°C olması bekleniyor Yukarıyapıcı için ...

Genel Bilgi

ukarı Yapıcı Genel Bilgi :

Yukarı Yapıcı köyü Kapıdağ Yarımadası'nın Denize kıyısı olmayan iki Köyünden birisidir. Köyün geçim kaynakları küçük baş hayvancılık ve ağırlıklı olarak tarımdır. Yukarıyapıcı köyü bulunduğu konum açısından oldukça güzel bir yerdedir. Kirazlı Manastırına gidişte Kapıdağ Yarımadasının güney istikametindeki yollar kullanılacaksa bu köyün içerisinden geçilmektedir. Köy hane sayısı olarak çok kalabalık olmakyan bir yapıdadır. Kyzikos Medeniyeti sınırlarını içerisine alan köyün turizme katkısı yarımadas üzerinde ürettiği giyim eşyaları ile olmaktadır(çanta, patik vb.). Bu köyde her hangi bir konaklama imkanı bulunmamaktadır.

Yukarıyapıcı Konaklama:

Köy turizm açısından konaklamaya olanaklı olmayıp kendi yerleşik yaşantısı şeklinde kurulmuş bir köydür !

Yukarıyapıcı Ulaşım:

Yukarıyapıcı köyüne ulaşım Erdek Düzler köyü üzerinden en hızlı ve ulaşım bakımından en iyi durumda olan yol seçeneğidir.Erdek Düzler köyünün köy kahvelerinin olduğu noktada, Bandırma - Erdek yönündeyken sağ taraftan dönerek bu yolu takip ettiğinizde Yukarıyapıcı köyüne ulaşmış olursunuz.

Ulaşım

Konaklama

Sayfa son düzenlenme tarihi, 31-05-2020 21:17:28