Tatlısu Genel Bilgi :

Tatlısu köyü Kapıdağ Yarımadasının Doğu kısmındaki sahillerinin turizm bakımında en gelişmiş ve en hareketli olanıdır. Köy merkezi turizm yönünden bir nitelik taşımasa da köye bağlı olan koylarda konaklama, eğlence ve denize girerek tatil yapma olanakları bulacaksınız. Köy Bağlı olan Büyük Bakraç, Küçük Bakraç ve Liman Kampı olarak adlandırılan koylarda 3 yıldızlı otel ve pansiyon ve moteller bulunmaktadır. Köy halkının geçim kaynağının büyük bir bölümünü balıkçılık oluşturmaktadır.Yine tarım ve zeytincilik köy ekonomisine katkı sağlamaktadır. Tatlısu köyü Kapıdağ'ın eski köylerinden biridir, bu gün Tatlısu köyü muhtarlığı bölgedeki turizm açısından yapılan çalışmaları hızlandırmış bir şekilde sürdürmektedir.

Tatlısu Köyü Konaklama ve yeme- içme olanakları:

Tatlısu Köyünde Liman kampı mevkii ve yakında iki otel bulunmaktadır. Bunun yanında konaklamak için kiralık müstakil evler, kiralık oda şeklindeki pansiyonlar mevcuttur.

Kırtay Otel
     
Mete Otel
     
Göksu VİP Club & Resort
     

Tatlısu Köyü Ulaşım:

Tatlısu Köyüne ulaşım için ilk olarak Bandırma - Erdek karayolunun Tatlısu Erdek ayırımından Tatlısu istikametine dönerek Aşağıyapıcı köyünü geçerek Tatlısu köyüne ulaşabilirsiniz. Yaklaşık olarak 18 km lik bir yol, 25 dk lık bir mesafe uzaklıktadır Bandırma'ya. Bandırma'da eski garajdan yaz ve kış sezonunda her gün düzenli olarak otobüs ve minibüs seferleri bulunmaktadır. Tatlısu köyüne ulaşımda yine Karşıyaka Belediyesi otobüslerini kullanabilirsiniz ! Tatlısu ulaşım bedeli 1 kişi 3 TL dir. İstanbul'dan gelenler Bandırma Deniz Otobüsü iskelesinin hemen karşısındaki otobüs duraklarından Tatlısu otobüslerine binebilirler.

Tatlısu ve Çevresinde hava Çok Bulutlu

En Yüksek En Düşük

Yorumlar