Tatlısu Genel Bilgi :

Tatlısu köyü Kapıdağ Yarımadasının Doğu kısmındaki sahillerinin turizm bakımında en gelişmiş ve en hareketli olanıdır. Köy merkezi turizm yönünden bir nitelik taşımasa da köye bağlı olan koylarda konaklama, eğlence ve denize girerek tatil yapma olanakları bulacaksınız. Köy Bağlı olan Büyük Bakraç, Küçük Bakraç ve Liman Kampı olarak adlandırılan koylarda 3 yıldızlı otel ve pansiyon ve moteller bulunmaktadır. Köy halkının geçim kaynağının büyük bir bölümünü balıkçılık oluşturmaktadır.Yine tarım ve zeytincilik köy ekonomisine katkı sağlamaktadır. Tatlısu köyü Kapıdağ'ın eski köylerinden biridir, bu gün Tatlısu köyü muhtarlığı bölgedeki turizm açısından yapılan çalışmaları hızlandırmış bir şekilde sürdürmektedir.

Tatlısu'da Ne Yenir ?

Turan Köyde Uysal Balık Tesislerinde Alabalık yediniz mi ? Son derece leziz ve doğal bir ortam bilgi için buraya tıklayınız.

Tatlısu Konaklama:

 Konaklama için nitelik oteller bulunmaktadır, ayrıca pansiyonlar ve sezonluk kiralık dairelerde mevcuttur.

Mete Otel ve Kırtay Otel

Tatlısu Köyü Ulaşım:

 Tatlısu Köyüne ulaşım için ilk olarak Bandırma - Erdek karayolunun Tatlısu Erdek ayırımından Tatlısu istikametine dönerek Aşağıyapıcı köyünü geçerek Tatlısu köyüne ulaşabilirsiniz. Yaklaşık olarak 18 km lik bir yol, 25 dk lık bir mesafe uzaklıktadır Bandırma'ya. Bandırma'da eski garajdan yaz ve kış sezonunda her gün düzenli olarak otobüs ve minibüs seferleri bulunmaktadır. Tatlısu köyüne ulaşımda yine Karşıyaka Belediyesi otobüslerini kullanabilirsiniz ! Tatlısu ulaşım bedeli 1 kişi 2.5 TL( 2011 kış fiyatıdır. )  dir. İstanbul'dan gelenler Bandırma Deniz Otobüsü iskelesinin hemen karşısındaki otobüs duraklarından Tatlısu otobüslerine binebilirler.

Avşa Adası Bandırma Erdek Dalyan Düzler Narlı İlhan Köy Ocaklar Ormanlı Turanlar Tatlısu

Yorumlar