Ormanlı Köyü Genel Bilgi :

Ormanlı Köyü Kapıdağ'ın ulaşımı yönünden en uzak noktasında yer almaktadır. Ormanlı köyü halkın geçim kaynağı kırmızı soğan turizm, balıkçılık köyde gelişmiş değildir.Kışın ise zeytincilik ve ıhlamur önemli geçim kaynaklarındandır. Kapıdağ'da bulunan şelale Ormanlı köyünde yer almaktadır. Ormanlı Köyünün eski  ve halk içinde bilinen adı şeytan köydür.

  Ormanlı'da en iyi muhafaza edilmiş olan köy kiliselerinden biri bulunmaktadır. Gayet serbest bir düşünce ile bu kilisenin duvarının dışyüzüne yerleştirilmiş olan, çıplak üç kadın ve iki erkeği canlandıran güzel kabartma Erdek Müzesine kaldırılmıştır.Orman Köyün Yemyeşil El değmemiş ve kirletilmemiş doğası gerçek anlamıyla görülmeye değer bir güzellik taşımaktadır. Orman köy gerçekten keşfedilmesi gereken bir güzellik taşımaktadır

Ormanlı 'da Ne Yenir ?

Son derece leziz ve doğal bir ortam bilgi için buraya tıklayınız. Sezginin Yeri

Ormanlı Konaklama:

 Orman Köyde konaklama açısından her hangi bir nitelikli turistlik bir tesis ve konaklama merkezi bulunmamaktadır ama köyde konaklama için uygun pansiyonlar bulunmaktadır. Yukarıda sıralanan konaklama ver restaurantlar tanıtımını inceleyerek mekanlar hakkında bilgi alabilirsiniz !

Evrim Market, Evrim Pansiyon , Deniz Pansiyon , Sahil Pansiyon, Kamer Ablanın Yeri

Ormanlı Köyü Ulaşım:

 Orman Köye Ulaşım için ilk olarak Bandırma'dan Erdek'e gelmelisiniz daha sonra ise Erdek'ten Ocaklar'a girmeden Turan Köy istikametinde ilerlemelisiniz . Turanlar Köyüne ulaştıktan sonra buradan 9 km daha devam ederek Turanlar Köyüne ulaşabilirsiniz ! Ocaklar Erdek arası 9 km Ocaklar Turan köy arasıda 9 km lik bir mesafededir. Toplam olarak Erdek Ormanlı arası 27 km lik bir mesafededir. yol çok fazla virajlı olduğundan yolculuk süresi uzamaktadır. Ama doğal güzellikleri görmek için gerçekten kat edilmeye değer bir yolculuktur. Erdek'ten ise günde 1 seferlik Ormanlı köyüne minibüs kalkmaktadır. 

Erdek Ormanlı 08:00  09:00   19:00 Ormanlı Erdek 12:30  16:00   22:00

Ormanlı köyü ilgli tanıtım linkleri : Ormanlı köyü pansiyon www.evrimpansiyon.com Ormanlı koyü sitesi : www.ormanlikoyu.org

Avşa Adası Bandırma Erdek Dalyan Düzler Narlı İlhan Köy Ocaklar Ormanlı Turanlar Tatlısu

Yorumlar