Düzler Köyü Genel Bilgi :

Kapıdağ Yarımadası'nın Erdek istikametinde gidildiğin ilk yerleşim birimidir. Bugünkü Düzler köyü zamanın'da Kyzikos medeniyetinin hüküm sürdüğü topraklardır. Ünlü Hadrianus Tapınağı Düzler Köyü sınırları içerisinde kuruludur. Kyzikos medeniyetinin toprakların belirli bir kısmını günümüzdeki Düzler toprakları kapsar.

Düzler Köyü Konaklama ve yeme- içme olanakları:

Düzler köyü içerisinde herhangi bir konaklama imkanı bulunmazken bu köye yakın bir çok kamp ve motel bulunmaktadır. Düzler'de yeme içme ve alışveriş noktasında fazla mekan bulunmamaktadır. Pınar Otel ve bir çok Kamp Düzler Köyü yakınındadır.

Düzler Köyü Ulaşım:

Düzlere ulaşım Bandırma ve Edincik üzerinden sağlanabilir. İstanbul , Bursa ve Bandırma istikametinden gelenler Bandırma - Erdek karayolunun 10. km lerinde Düzler köyüne varabilirsiniz. Erdek'e giderken sürekli olarak içinden geçtiğimiz bu yerleşim birimi tarihte önemli medeniyetlere ev sahibi yapmıştır. Çanakkale - Gönen istikametinden gelenler ise Edincik'e gelerek buradan Erdek istikametine yöneldiklerinde Düzler köyüne ulaşımlarını sağlayabilirler. Bandırma - Erdek arsı çalışan özel halk otobüsleri ile rahatlıkla ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Daha detaylı bilgi için haritaya bakınız. Hadrianus Tapınağına ait yeni bulgular gün yüzüne çıkartılmaktadır. Hadrianus Tapınağını mutlaka geziniz !

Düzler Köyü ve Çevresinde hava Çok Bulutlu

En Yüksek En Düşük

Yorumlar